Wady postawy u dzieci

 

          Leczenie i profilaktyka wad postawy u dzieci i młodzieży to istotny temat w dzisiejszych czasach. Obecnie zauważyć można obniżający się poziom sprawności fizycznej – zarówno wśród dzieci młodszych jak i młodzieży szkolnej – wynikający z małej aktywności fizycznej w dobie ekranów i monitorów. Zwiększający się odsetek dzieci z otyłością i nadwagą może być jedną z przyczyn kształtowania się nieprawidłowej postawy cała. Nasza Przychodnia oferuje kompleksowe leczenie wad postawy, począwszy od diagnostyki po ćwiczenia korekcyjne z dokumentowaniem postępów.

          Kwalifikację na gimnastykę można uzyskać po konsultacji z lekarzem specjalistą rehabilitacji dziecięcej. Każdy z zainteresowanych może liczyć również na poradę fizjoterapeutyczną i krótki instruktaż ćwiczeń.

          Zapraszamy na ćwiczenia w małych grupach (4-5 osób) podzielonych wiekowo (5-10 lat oraz 11-18 lat) lub indywidualnie. Proponujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia metodami oraz reedukację posturalną. Istnieje możliwość porady w doborze sprzętu korekcyjnego tj. wkładki do butów, gorsety.

Przychodnia przygotowała ceny promocyjne w pierwszych dwóch miesiącach prowadzenia zajęć.

Obowiązkowa rezerwacja miejsca na zajęciach (tel. 692 063 757 lub w recepcji przychodni tel: 12 388 50 50)

 

Serdecznie zapraszamy